Przeglądasza archiwa z Styczeń 2015

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki, aby mieć perfekcyjny makijaż?

  • Opublikowano 31 stycznia 2015 o godz. 22:38

Wykonywanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, w której kolejność wykonywanych kroków decyduje o efekcie końcowym. Dlatego warto pamiętać, że malowanie to sztuka. Nawet jeśli robiąc makijaż, z początku nie wszystko uda ci się zrobić perfekcyjnie, pamiętaj: trening czyni mistrza! Gdy nabierzesz wprawy, makijaż zajmie ci nie więcej niż 15 minut, a efekty będą rewelacyjne.
Makijaż to dla wielu kobiet druga natura. Piękny kolor cery, zaznaczone kości policzkowe, uwydatnione oczy i usta to efekt, do którego dążymy. Jednak wiele pań nie potrafi się malować, przez co zamiast przewidywanych rezultatów otrzymują efekt maski. Wykonywanie makijażu to sztuka, dlatego podpowiemy Wam, jak krok po kroku wykonać idealny make up i wyjaśnimy, w jakiej kolejności powinno się nakładać kosmetyki.

Ćwiczenia palców

  • Opublikowano o godz. 14:02

Czy w biegu codziennych obowiązków, spraw zastanowiliście się kiedyś choć przez chwilę, jak bardzo obciążone są palce u rąk? Przenoszenie, pisanie, granie, pokazywanie…  To wszystko musimy wykonać każdego dnia, a nie są to czynności lekkie, dlatego warto wzmocnić swoje palce.

Palce są częścią dłoni, która niemalże cały czas odpowiada za wykonanie różnych czynności. Są ona ważne dla każdego człowieka, bo bez nich nie bylibyśmy w stanie działać.

Ćwiczenia mięśni dłoni i nadgarstków

  • Opublikowano o godz. 13:21

Ręce i nadgarstki są często zaniedbywanymi częściami ciała, dlatego też tak ważne jest ćwiczenie nadgarstków i palców dłoni. Można ćwiczyć je za pomocą wielu specjalistycznych urządzeń, jak i domowymi sposobami.

Urządzenia do ćwiczeń mięśni dłoni

W sklepach internetowych i sportowych możemy znaleźć różne urządzenia przeznaczone do rehabilitacji i wzmacniania mięśni dłoni i nadgarstków.

  • Żyroskop Czyli popularny “Powerball”. Chyba najbardziej znane urządzenie, którego celem jest wzmacnianie mięśni rąk i nadgarstków (a także dostarczanie świetnej zabawy!). Żyroskop składa się z kuli, w której jest umieszczona mniejsza kulka. Trening polega na rozkręceniu mniejszej kulki znajdującej się w środku (zazwyczaj za pomocą specjalnego sznurka) a następnie podtrzymywaniu oraz zwiększaniu jej obrotów za okrężnymi ruchami reki – im szybciej kręci się środkowa kulka, tym większa jest siła odśrodkowa Powerball’a, której musimy się przeciwstawiać, po prostu – im szybciej tym ciężej. Początkowo wykonywanie ćwiczeń za pomocą żyroskopu wydaje się trudne, jednak z tym jest tak samo jak z jazdą rowerem – jak się uda raz to potem jest już coraz łatwiej. Powerball’e są często wyposażone w migające podczas kręcenia diody, co dodatkowo podwyższa radość z ćwiczeń.

Jak dbać o cerę?

  • Opublikowano 30 stycznia 2015 o godz. 18:44

Po pierwsze OCZYSZCZAJ!

Twarz należy myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Rano przemyj ją letnią wodą albo przetrzyj tonikiem oczyszczającym lub płynem micelarnym. W tym celu nalej na płatek kosmetyczny odrobinę płynu i delikatnie rozprowadź go na twarzy, wykonując przy tym koliste ruchy zaczynając od środka twarzy, kierując się na zewnątrz. Aby usunąć ze skóry makijaż i zanieczyszczenia z całego dnia, wieczorem wybierz mleczko do demakijażu lub żel oczyszczający. Mleczka używaj podobnie jak toniku. Rano nakładaj go na bawełniany płatek lub rozprowadzaj go palcami, a następnie czystym wacikiem zetrzyj jego nadmiar. Jeśli wolisz wykonywać demakijaż z wodą, użyj żelu oczyszczającego. Nałóż żel na zwilżoną skórę twarzy i delikatnie masuj, omijając okolice oczu. Następnie spłucz wodą. Do demakijażu oczu stosuj odpowiednie preparaty, które nie będą podrażniać delikatnej skóry wokół oczu.Doskonałą alternatywą dla zabieganych i kobiet w podroży są nawilżane chusteczki do demakijażu, które zmywają makijaż, tonizują i nawilżają skórę jednocześnie.

Jaki mam typ cery?

  • Opublikowano o godz. 18:39

Gładka skóra bez niedoskonałości to marzenie wielu osób. Najbliżej ideału jest tak zwana cera normalna, która nie jest ani nadmiernie wysuszona, ani tłusta. Niestety cera ta typowa jest jedynie dla dzieci. Bez względu na rodzaj cery, należy o nią dbać odpowiednimi preparatami. Jednak nie każdy potrafi określić swój rodzaj cery, co bywa problematyczne, zwłaszcza podczas zakupu środków do pielęgnacji skóry. Określenie rodzaju cery jest pomocne we właściwej jej pielęgnacji oraz ułatwia dostosowanie odpowiednich kremów, mydeł, płynów czy maseczek do twarzy. W typ poście postaram się pomóc wam rozpoznać rodzaje waszych cer.

Na szczęście, identyfikowanie rodzaju cery nie jest skomplikowane, a zastosowanie się do prostych wskazówek wystarczy, aby rozpoznać swój typ cery.

Jak dbać o stopy? – praktyczny poradnik

  • Opublikowano 28 stycznia 2015 o godz. 21:17

Skóra stóp łatwo się przesusza, bo choć jest gruba, ma mało gruczołów łojowych, za to dużo potowych. Na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, tworzą się w nim pęknięcia, które mogą sięgać aż do skóry właściwej i przysparzać bólu przy chodzeniu. Kiedy więc zbliża się pora, że można będzie odsłonić stopy, trzeba im się przyjrzeć i naprawić zaniedbania. Miękka, gładka skóra i wypielęgnowane paznokcie – tak będą wyglądać twoje stopy, gdy przeprowadzisz program ich regeneracji.

Suchość skóry na stopach – opis choroby, objawy i profilaktyka

  • Opublikowano o godz. 20:51

1. Opos choroby.

Suchość skóry objawia się z reguły łuszczeniem naskórka, pieczeniem, swędzeniem lub szorstkością skóry. Naskórek ma barwę żółtą, biało – żółtą, szaro – żółtą aż do brudnoszarej. Może przybierać obraz bolesnych pękających pięt. W skrajnych przypadkach pojawiają się rozpadliny dochodzące do skóry właściwej i prowadzące do niebezpiecznych stanów zapalnych a nawet krwawienia.

Suchość skóry można zaobserwować na pięcie, na palcach stóp i na zewnętrznej krawędzi stopy.

Czy można zachować jędrną skórę na dłużej?

  • Opublikowano o godz. 13:33

Proces starzenia się oraz prowadzony przez nas tryb życia odgrywają szczególną rolę w wyglądzie naszej skóry. Każdej z nas zależy na zachowaniu tak długo jak to możliwe młodego wyglądu skóry oraz jej elastyczności i jędrności.

Jak zachować jędrną skórę?

Suchość skóry

  • Opublikowano o godz. 12:46

Skóra jest jednym z największych narządów ludzkiego ciała, pełniącym bardzo wiele ważnych dla całego organizmu funkcji. Utrzymuje między innymi optymalne nawilżenie i chroni organizm przed utratą wody, dzięki skutecznej barierze naskórkowej. Barierę tę tworzy tzw. płaszcz hydrolipidowy, będący naturalnym czynnikiem nawilżającym, oraz lipidy znajdujące się między komórkami naskórka. Jeśli bariera naskórkowa jest naruszona lub gdy utrata wody przez naskórek jest mniejsza od możliwości jego nawodnienia, pojawia się suchość skóry. Suchość skóry związana jest z obniżeniem wydzielania łoju, deficytem wody, a także niedoborem czynników wiążących i zatrzymujących wodę w skórze.

1. Przyczyny suchości skóry

Jak dbać o skórę?

  • Opublikowano o godz. 12:04

Piękna skóra to marzenie każdej z nas. Niektóre kobiety mają gładką, jednolitą cerę niemal bez wysiłku, ale większość musi poświęcić skórze sporo uwagi, by wyglądała dobrze. Jednak nawet dobre geny nie wystarczą, jeśli kobieta zaniedbuje codzienną pielęgnację cery, pali papierosy i nieumiejętnie korzysta z kąpieli słonecznych. Złe nawyki powodują, że skóra jest wysuszona i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Natomiast niedostateczna pielęgnacja może przyczyniać się do problemów skórnych. O czym należy pamiętać, by mieć godną pozazdroszczenia skórę?

1. Czego unikać, by mieć ładną skórę?

Trening mięśni brzucha

  • Opublikowano o godz. 11:35

Chcesz mieć płaski brzuch? Po pierwsze dieta. Bez niej nawet najbardziej intensywny trening nie sprawi, że nasz brzuch będzie płaski i umięśniony.

Poza tym w ćwiczeniach nie skupiaj się tylko na mięśniach zewnętrznych. Żeby mieć płaski brzuch trzeba wzmocnić mięśnie skośne (zewnętrzny i wewnętrzny) mięsień piamidowy, poprzeczny i prosty brzucha oraz mięsień pleców – czworoboczny lędźwiowy, one właśnie budują strukturę naszego brzucha. Jeśli już zdecydujesz się na treningi, nie ćwicz mięśni brzucha codziennie – one też potrzebują regeneracji.

I jeszcze jedno – jeśli jesteś w miarę szczupła, ale masz oponkę na brzuchu jej przyczyną może być niedostateczne wysypianie się. Jeśli śpisz mało, masz podwyższony poziom kortyzolu, hormony stresu, który powoduje odkładnie się tłuszczu w dolnej części brzucha.

Płaski brzuch możesz osiągnąć ćwicząc w domu – na początku 2, potem 3 lub 4 razy w tygodniu wykonuj po kolei poniższe ćwiczenia, które zaangażują do pracy wszystkie mięśnie brzucha.

Trochę teorii o ćwiczeniach

  • Opublikowano 20 stycznia 2015 o godz. 21:34

Jakie więc ćwiczenia są dobrym rozwiązaniem, by móc mówić o walce z nadprogramowymi kilogramami, z cellulitem i zbędną tkanką tłuszczową? Tak naprawdę nie ma jednego sprawdzonego zestawu ćwiczeń. To, co najważniejsze- nie możemy pracować tylko na jedną partię mięśni. Do pracy trzeba pobudzić całe ciało, bo tylko to może dać efekty, na jakich nam zależy. Doskonałym rozwiązaniem jest przeplatanie ćwiczeń cardio, z ćwiczeniami siłowymi. Cóż to oznacza? Otóż wykonujemy serię ćwiczeń, które podnoszą nam ciśnienie i rozgrzewają mięśnie, by później móc pracować na konkretne partie ciała. W zależności, czy zależy nam na smukłych udach, pięknym brzuchu, czy jędrnych pośladkach, takie też ćwiczenia możemy zastosować, nie zapominając o przeplataniu ćwiczeń z typowo szybkimi rozwiązaniami.

Ćwiczeniami cardio może być szybki, kilkunastosekundowy bieg, intensywny marsz, pajace i inne temu podobne zabawy, które sprawią, że serce szybciej zabije, a krew zacznie pulsować z podwójną mocą. Jeśli zaś chodzi o ćwiczenia na określone partie mięśni, najlepiej wybrać takie, dzięki którym pracują wszystkie mięśnie naraz. Brzuszki, nożyce, unoszenie nóg, przysiady i wszelkie inne rozwiązania, które sprawią, że po każdym treningu każda część naszego ciała będzie intensywnie rozćwiczona, a my z dnia na dzień, będziemy chcieli jeszcze więcej i więcej. A w wolnych chwilach? Rolki, rower, nordic walking i świeże powietrze, kiedy tylko się da. Pamiętajmy- ruch to zdrowie i tej zasady trzymajmy się, niezależnie, ile mamy lat, co robimy i jak wiele na aktywność fizyczną możemy poświęcić czasu.